Jak korzystać z usługi Przesyłka OLX? 

Chcesz poszerzyć grono kupujących, wyjść ze swoją ofertą poza najbliższą okolicę? Tanim i wygodnym sposobem, aby to osiągnąć, jest usługa Przesyłka OLX. Mogą z niej skorzystać zarówno przedsiębiorcy, jak i osoby sprzedające prywatnie. 

Gdy wystawiasz na sprzedaż na OLX jakiś przedmiot, często budzi on zainteresowanie osób spoza Twojej najbliższej okolicy. Deklarują chęć zakupu, lecz odbiór osobisty nie wchodzi w grę ze względu na koszt dojazdu i brak czasu. Możesz osobiście nadać paczkę kurierem, ale to spory kłopot – szczególnie za pierwszym razem. Z kolei dla kupującego zniechęcające mogą być koszty kuriera. Wyzwaniem w wielu przypadkach jest też zapewnienie bezpieczeństwa transakcji. To tylko najważniejsze problemy, które komfortowo rozwiążesz korzystając z usługi Przesyłka OLX. 

Przesyłka OLX – korzyści dla sprzedawców i kupujących 

Dlaczego Przesyłka OLX jest optymalnym sposobem dostawy? Ponieważ zabezpiecza interesy zarówno sprzedawców, jak i kupujących. Dostawa OLX staje się prostsza niż kiedykolwiek wcześniej. 

Ułatwienie sprzedaży 

Przesyłka OLX ułatwia zakupy i sprzedaż na terenie całej Polski, bez ograniczania się do najbliższej okolicy i osobistego odbioru. Nie zajmujesz się poszukiwaniem kuriera i załatwianiem formalności, co znacznie ułatwia i przyspiesza transakcje. Dostawa OLX może zostać zrealizowana za pośrednictwem Orlen Paczki, InPost Paczkomat® 24/7 lub Poczty Polskiej. Korzystając z InPost, nie musisz nawet drukować etykiet: wystarczy odręcznie napisany na paczce kod. Na ułatwieniach korzystają zarówno sprzedawcy (wielokrotnie poszerzają grono potencjalnych nabywców), jak i kupujący (mają dostęp do większej liczby ofert). Koszt przesyłki OLX ponosi kupujący. 

Zabezpieczenie płatności 

Za ochronę płatności odpowiada operator PayU. Zabezpiecza on pieniądze wpłacone przez kupującego na czas dostawy i sprawdzenia zawartości paczki. Przelew na konto sprzedawcy następuje po otrzymaniu od nabywcy potwierdzenia, że zamówienie jest OK lub braku reakcji przez 24h. Korzyścią dla sprzedającego jest pewność zapłaty i ochrona danych: nie musi podawać numeru konta nabywcom. 

Ubezpieczenie przesyłki 

Wszystkie paczki nadawane w ramach Przesyłki OLX są ubezpieczone. Jeżeli towar zostanie uszkodzony lub zaginie w transporcie, masz prawo ubiegać się o odszkodowanie. 

Pakiet Ochronny 

Zdarza się, że sprzedawca błędnie skompletuje zamówienie: wyśle puste pudełko, przedmiot niezgodny z ogłoszeniem lub niekompletny zestaw. W takiej sytuacji kupujący ma prawo w ciągu 24 godzin zgłosić ten fakt i wnioskować o możliwość odesłania paczki. W ten sposób automatycznie blokuje przekazanie zapłaty do wyjaśnienia sprawy. Jeżeli sprzedawca uzna swój błąd i zaakceptuje wniosek kupującego, otrzymuje paczkę w ramach Zwrotów OLX. Pokrywa tylko koszty przesyłki. Jeżeli nabywca przez 24h nie podejmie żadnych działań (nie wybierze opcji Przedmiot jest OK ani Zgłoś), zapłata przechowywana przez operatora płatności PayU zostanie przekazana na konto sprzedającego. 

Szczegóły działania tego mechanizmu poznasz w zakładce Jak działa Pakiet Ochronny? 

Łatwa komunikacja sprzedażowa i wsparcie Zespołu Obsługi OLX 

Jeżeli wybierasz zakup z Przesyłką OLX lub dodajesz ją do swojego ogłoszenia, platforma automatycznie otwiera chat przeznaczony do łatwego kontakt sprzedawcy z kupującym. Jest on dostępny także po zakończeniu transakcji. Obie strony mogą też w każdej chwili skorzystać z merytorycznego wsparcia Zespołu Obsługi OLX. 

Jak dodać Przesyłkę OLX do ogłoszenia? 

Opcję Przesyłka OLX możesz dodać do ogłoszeń nowych i już istniejących. Jeżeli tworzysz ogłoszenie, włącz suwak Przesyłka OLX. To samo możesz zrobić z już opublikowanym ogłoszeniem: wystarczy je edytować i uaktywnić suwak Przesyłka OLX. W obu przypadkach następnym krokiem jest podanie dokładnych wymiarów i wagi przesyłki. To one decydują w dużym stopniu o wyborze operatora logistycznego. Np. paczki w wymiarach powyżej 41 x 38 x 64 cm wyślesz Pocztą Polską. Z kolei przesyłki powyżej 20 kg dostarczy InPost. 

Po opublikowaniu ogłoszenia (lub zmianie istniejącego) czekasz na informację, że ktoś kupił oferowany przez Ciebie przedmiot. Oznacza to, że pieniądze już trafiły do operatora płatności PayU. Od tej pory masz 24h na zaakceptowanie lub odrzucenie propozycji sprzedaży. Jeżeli klikniesz Potwierdź sprzedaż, następnym krokiem jest wybór punktu nadania. O tym, jak zostanie zrealizowana Przesyłka OLX, decyduje kupujący – to on wybiera jedną z trzech dostępnych firm przewozowych. 

Jeżeli po raz pierwszy korzystasz z usługi Przesyłka OLX, wypełnij formularz z danymi do przelewu. Ostatnim etapem jest wygenerowanie etykiety przewozowej lub 9-cyfrowego kodu nadania (opcja dostępna tylko w przypadku InPost). Od tej chwili masz 72h, aby przygotować paczkę i dostarczyć do punktu nadania. Jeżeli nic nie zrobisz, dostawa OLX zostanie anulowana, a operator PayU zwróci pieniądze kupującemu. 

Pełny opis usługi znajdziesz w zakładce Jak działa Przesyłka OLX? 

Przesyłka OLX to intuicyjna w obsłudze, tania i satysfakcjonująca forma dostarczania zamówień. Idealnie wpisuje się w potrzeby sprzedawców prywatnych i biznesowych – przy sprzedaży okazjonalnej i traktowanej jako stała działalność. Dodawaj Przesyłkę OLX do swoich ogłoszeń i szukaj ofert sprzedawców, którzy korzystają z tej usługi. Sprawdź, jakie to wygodne!